Aktuality

Studenti Fotografické tvorby na přednášce s Eliškou Sky

Ve čtvrtek se konala pro studenty Fotografické tvorby Akademie Michael – Vyšší odborné školy přednáška s velice inspirativní fotografkou Eliškou Sky. Eliška Sky se v současné době nevěnuje jen fotografii, ale třeba i režírování hudebních videoklipů.
Na svém kontě má spoustu časopisových obálek i výstav. Spojuje kreativní činnosti napříč obory, například malby na tělo od jiných umělců následně zdokumentované v jejích fotografiích a vše důkladně promyšlené a naplánované.
Začala fotit na gymnáziu, posléze pokračovala na vysoké škole ve Zlíně, kde prý z nejasných důvodů nebyla zas až tak oblíbená a proto se rozhodla poslat přihlášku na fotografickou školu v Londýně, kam byla přijata, úspěšně dostudovala a rovnou zde i zůstala.
Prezentace obsahovala perfektní ukázku jejích projektů, které si z většiny financuje sama a snaží se v nich poukázat například na udržitelnost naší planety nebo na sociální problémy. Představila nám i komerční projekty pro známé klienty jako je Preciosa Crystals, Canon nebo značka Puma.

Celá přednáška byla plná zajímavých, úctyhodných příběhů a zkušeností. Myslím si, že pro mnoho z nás je Eliška velkou inspirací. Nejen jak pracovat ale i jak o všem důkladně přemýšlet a plánovat.

Text: Vojtěch Mervart
Foto: Tomáš Třeštík, Zdeněk Lhoták

zdroj: https://www.eliskasky.com/