Zacílení

Naším cílem je, aby absolvent studia scenáristiky uměl napsat samostatně scénář pro všechny filmové, televizní i multimediální žánry. Cílem je, aby absolvent mohl nabídnout svůj scénář produkcím nejrůznějších žánrů a obstál jak po obsahové, tak i formální stránce. Chceme naučit studenta filmově vidět a rozvineme jeho kreativitu.

Untitled-6

Žánry

Hraný a dokumentární film, animovaný film, reklamní spot, video, klip - to jsou možnosti uplatnění scénářů našich absolventů. Znalost základních žánrů: komedie, tragédie, adaptace.

Untitled-7
Untitled-7

Žánry

Hraný a dokumentární film, animovaný film, reklamní spot, video, klip - to jsou možnosti uplatnění scénářů našich absolventů. Znalost základních žánrů: komedie, tragédie, adaptace.

Propojenost

Umožníme úzkou spolupráci se zaměřením Filmová tvorba a Filmová produkce. Podle schopností studenta zajistíme profesionální spolupráci s filmovými a televizními produkcemi a s vydavatelstvím Albatros média (s booktoubery a videomarketingem). Navštívíme TV a filmová studia.

Untitled-4

Práce studentů

Budko, budko, kdo v tobě přebývá

Postup práce, školní cvičení Lucie Týčová, Filmová tvorba, 1. ročník

Jak složit napínací prostěradlo

Kristina Olgyaiová, Filmová produkce, 1. ročník

Klapuška – kočky jsou vrženy

Dokument David Soldát, Filmová tvorba, 2. ročník

Mikeš

Dokument Petr Lux Filmová tvorba, 2. ročník

Reklama na Čtení ve vlaku

Reklama, součást absolventské práce David Soldát, Filmová tvorba, 3. ročník

Reklama na neziskovou společnost Beztíže

Reklama, součást absolventské práce Lukáš Kopecký, Filmová tvorba, 3. ročník

Šití šatů na zakázku

Postup práce, školní cvičení Kim Alexandra Bui, Animace a postprodukce, 1. ročník

MgA. Halina Pawlowská

vedoucí zaměření
scenáristka

Poslat e-mail

„Kdo chce napsat dobrý scénář, musí vidět hodně filmů, slyšet hodně dialogů, musí přemýšlet o životě a smířit se s tím, že sice bude psát o fascinujících dějích, ale většinu času bude sedět sám, jen se svým mozkem a talentem, před počítačem!“

Naše dílna

Studenti scenáristiky se v rámci tvůrčího psaní naučí rozvíjet své vlastní nápady, své etické postoje a naučí se vyprávět svůj příběh formou vizuálních obrazů. Praktickými etudami se naučí psát scénáře formou, která odpovídá současným profesionálním kritériím.