Aktuality

Studenti za odměnu na filmovém festivalu

Student Filmové tvorby Filip Špinka za svůj snímek Alzie a Gramm získal na Festmichaelu 2023 akreditaci na filmový festival v Plzni.

„Naše nedávné putování na filmový festival do Plzně bylo pro nás nejenom skvělou zkušeností plnou inspirace, ale také úžasným zdrojem nových dojmů. Během festivalu jsme se ponořili do rozmanitého světa kinematografie, měli jsme tu čest zhlédnout mimořádný film s názvem Hranice režírovaný Agnieszkou Holland. Tento film nás nejenom okouzlil svou hloubkou a kvalitou zpracování, ale zároveň nám otevřel nové perspektivy a přinesl nám hodnotné myšlenkové podněty. Kromě tohoto vrcholného zážitku jsme měli možnost vidět řadu dalších filmů, které rozšířily naše chápání uměleckého vyjádření a ponořili nás do rozmanitých žánrů a témat.

Atmosféra festivalu, plná vášně pro film a umění, nás zcela pohltila a přinesla nám intenzivní filmovou zkušenost. Setkání s tvůrci, diskuse. Byl to pro nás neopakovatelný zážitek, který nás nejenom bavil a obohatil, ale také nás plně pohltil do světa filmového umění a jeho nekonečných možností.“

Text: Kristýna Dvoranová
Foto: Filip Špinka