Aktuality

Úspěch v soutěži 48 Hour Film Projekt!

V momentě, kdy začali vyhlašovat cenu za ,Nejméně přístupný film’ celého festivalu, nemyslela jsem si, že mluví o naší komedii Čas to zabalit. Nikdo tam nebyl úplně nahý, nikdo nemluvil příliš sprostě a téma byl sex, který přece provozujeme všichni… 

I přesto jsme však zvládli vytvořit naším dílem atmosféru, kde se diváci mezi smíchem začervenali a vzpomněli si na pár trapných okamžiků ve svém vlastním sexuálním životě. 

Toto ocenění, od Milana Plevy – pořadatele filmového festivalu Černá věž,  mě těší hlavně z jednoho prostého důvodu. Ve společnosti, kde se zamlčují drogy, šikana, rasismus a také sex, který je naprosto přirozenou součástí života, jsou to právě umělci, co o těchto a podobných tématech musí mluvit. Ukazovat je. Detabuizovat. V umění by nemělo být vyhrazené místo pro pokrytectví, a proto jsme se rozhodli, že ač náš film je zcela naprosto amatérsky zpracovaný (ono 48 hodin doopravdy není pro pět málo zkušených studentů moc času), musí se této linie ‘zakázaného’ držet. Protože můžeme, protože musíme.

Markéta Sehnalová za tým Avale.

Vyhlášení čestných uznání.

Celé video z Awards Ceremony  – děkujeme za zveřejnění na 48HFPPrague.

filmy ke zhlédnutí: Avale Škola Michael: Čas to zabalit + Bumbrdlíci školy Michael: Nasazení